Friendocean

Huzurlu Bir İlişkide Yapılması Gereken 5 Şey

1. Asla eski sevgilinden bahsetmeyiniz.

Çoğu ilişkilerde yapılan hatalardan biri de budur. Yok "Eski sevgilim şöyleydi, böyleydi." gibisinden ondan bahsetmeler. Unutmayın o eski sevgilin adı üstünde. Bırak eskide kalsın yeniye karıştırma.

Çok mu sıkıldık ne?

Çok mu sıkıldık ne?

 

2. Trip atma eyleminin dozunu kaçırmayınız.

Trip eylemini fazla yaparsanız karşınızdaki kişinin sizden soğuması an meselesidir. Bunaltır ve sıkıcı gelir. Bu da karşınızdaki kişinin sizden soğuması yani ayrılmaya sebep olabilir. Unutmayın her şey dozunda iyidir.

İlk o özür dilemeli! Cidden mi?

İlk o özür dilemeli! Cidden mi?

3. Arkadaşlarınızın veya ailenizin sözüne uyup ondan şüphe etmeyiniz.

Sizin hayatınızda olan ve sizin ilişkinizi bilen kişilerin kötü sözlerine aldırış etmeyiniz. Bu da çoğu kavgaya nedendir. Ona olan güveniniz bitebilir ve karşınızdaki ona güvenmediğinizi düşünerek ilişkinizi sarsan kavgalar çıkabilir.

Evden kovmak mı? Bu biraz ağır oldu.

Evden kovmak mı? Bu biraz ağır oldu.

4. Aşırı kıskanmayınız.

Yukarıda da dediğim gibi her şey dozunda iyidir. Aşırı kıskanç insanlar genelde her yerde sorun çıkartırlar. "Aşkım o sana mı güldü?" veya "Aşkım önüne döner misin nereye bakıyorsun sen?" gibisinden soruları ile bunaltırlar. Dikkat! Bir ayrılma sebebi daha!

Hesap mı soracaksın sürekli?

Hesap mı soracaksın sürekli?

5. Dürüst olunuz.

Herkes dürüstleri sever. şu an kime "İlişkideki en önemli şey nedir?" diye sorsanız "dürüstlük" der. Ama bir de şöyle soralım. "Siz de dürüst müsünüz?" bu soru sadece aşk ilişkilerinde değil ikili arkadaş ilişkilerinde de olmalı. Her defasında size yalan söyleyen ve size bahane uyduran kişilerle birlikte olmak istemezsiniz değil mi?

Pinokyo da olmasa...

Pinokyo da olmasa...

 

Friend Ocean - Love In You