Friendocean

Sevgilinizin Sizden Sıkılmasına Müsaade Etmeyin! Taktikleri keşfedelim
 

Bazen ilişkilerimizde tatsızlık çıkarmamak adına, bazı hoş olmayan davranışları görmezden gelir, ses etmeyiz. Bazen de aşık olmanın bize sunduğu mutluluk ve heyecanla kendimizi tamamen sevdiğimiz insana adarız. Özellikle ilişkinin ilerleyen döneminde giderek heyecan azalır ve monotonlaşır. İlişkinizdeki heyecanın ilk günkü gibi kalmasını istiyorsanız eğer, aşağıda anlatılan 3 sade, ama çok etkili tavsiyelere uymanız faydalı olacaktır.

1. Düşüncelerinize sadık kalın

Sevgilinizin Sizden Sıkılmasına Müsaade Etmeyin! Nasıl mı?

Sevgilinizle aranızda yaşanabilecek fikir uyuşmazlıklarını ilişkiniz için tehlike olarak görebilirsiniz. Çoğu insan aynı düşüncelere sahip olmanın, ilişkilerin mutluluk formülü olduğunun kanaatindedirler. Fakat, farklı düşündüğünüz konularda fikirlerinizi savunmanız ve her şeye evet dememeniz, sizi seven ve düşüncelerinize değer veren insanın saygısını kazanacak ve bağınızı güçlendirecektir.

2. Kendinize ait hayat tarzınız olsun

Sevgilinizin Sizden Sıkılmasına Müsaade Etmeyin! Nasıl mı?

Her insan farklıdır, bazı insanların kendi çevresine ihtiyacı var, bazı insan ise sevgilisiyle ne kadar çok zaman geçirirse geçirsin yine de sıkılmaz. Beraber olduğunuz insanla ortak hobileri paylaşmak ve birlikte zaman geçirmek son derece faydalıdır. Lakin bu kendinize ait bir hayatınızın olmadığı anlamına gelmez. Her an birlikte olmak ilişkinize zarar verebilir. Çünkü sohbet edeceğiniz mevzular azalır ve birbirinizden sıkılırsınız. Bunun aksine, kendine has dünyası, farklı ilgi alanı ve faaliyetleri olan partnere her zaman ilgi - alaka daha fazla olur.

3. Sevgilinizi sürekli aramayın

Sevgilinizin Sizden Sıkılmasına Müsaade Etmeyin! Nasıl mı?

Özellikle hemcinslerim, :)) devamlı olarak sevgililerini arayıp ve gün içinde olan biten her şeyi onunla paylaşmaktan zevk alırlar. Sevgilinizi devamlı aramanız onun sizden sıkılmasına ve ona muhtaç olduğunuzu düşünmesine sebep olabilir. Bırakın o da merak etsin. Sizden bir müddet haber almayınca ne yaptığınızla ilgilenecek ve aranızdaki diyalog daha güzel, anlamlı olacaktır.

Bu davranışlar ilişkinizin hareketli ve dinamik kalmasına, sevgilinizle birbirinizi daha iyi tanımanıza yardımcı olacaktır. Unutmayın, ilişkinizi güçlendirmek ve sevgilinizle daha yakın olabilmek için davranışlarınızı zaman zaman gözden geçirmenizde fayda var.

 

Friend Ocean - Love In You